יום חמישי, 9 בינואר 2014

משלחת "שלום" ישראלית נצורה ברמאללה שבט עד

משלחת של ישראלים שיצאו לרמאללה כדי לקדם את השלום ,
הנה מצורפת תוכנית הכנס .
מסתבר שהם פגשו מקרוב את "פעמי השלום"
ויש הפגנה של כ50 ערבים מחוץ למלון שלהם.
תמונות סרטון מיוטיוב של ההפגנה בסוף הפוסט.


תמונות מהכנסמקור לתמונות ולידיעה - אתר רוטר
http://rotter.net/forum/scoops1/72000.shtml

הנה סרטון מההפגנה ה"שקטה" של הערבים מחוץ למלון שאיתרתי ביוטיוב
http://www.youtube.com/watch?v=xmwWHzlu5kk

הנה כתבה ממעליב, על נקודת המבט של השמאל:
הכי יפה שלאחר המפגש שנקטע בשל "ההפגנה השקטה" ,
הם פונו ע"י המשטרה הפלסטינית לבית אל.
אני מנסה להשיג תמונות שלהם מגיעים לשם ,
זה בטוח מצחיק נורא:

הגיעו ל"שיחות שלום אזרחיות" ברמאללה, וגורשו

חברי משלחת ישראלית של ארגון המקיים מפגשי שלום בין ישראלים ופלסטינים הגיעה למלון ברמאללה, ונתקלה בהתנגדות של מפגינים לקיום האירוע במקום. המשטרה הפלסטינית בלמה את המפגינים והוציאה את המשלחת מהעיר

ישי פלג | 9/1/2014 15:24הוסף תגובההדפס כתבהכתוב לעורךשלח לחברShare on facebookShare on twitter
חברי משלחת ישראלית שיצאו ליוזמת "שיחות שלום אזרחיות" ברמאללה, נתקלה בהפגנות של תושבים פלסטינים נגד קיום האירוע. ונאלצה לקטעו את המפגש. בסיוע כוחות המשטרה הפלסטינית שהוזעקו למקום ובלמו את המוחים, פונו חברי המשלחת לאזור הישוב בית אל. 

המפגינים שמנו כמאה בני אדם, הגיעו אל פתח מלון CITY INN ברמאללה, בו התכנסו חברי המשלחת כשעה לאחר תחילת הדיונים. הם הניפו שלטים התומכים בחרם על ישראל, וקראו שלא לתת לגיטימציה ליחסים עם ישראל. בתגובה להתרחשות אמר מוביל המשלחת הפלסטינית כי "יש אנשים שתמיד יהיו נגד, זה מה יש". 
 
צילום: ישי פלג
הפגנה ברמאללה צילום: ישי פלג
צילום: ישי פלג
המשטרה הפלסטינית בפתוח המלון ברמאללה צילום: ישי פלג

כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית הוזעקו לאזור ואבטחו את המלון במהלך התקרית, ומנעו את כניסת המפגינים. במהלך עימות שהתפתח במקום השליכו המפגינים אבנים וגרמו נזק למלון. לחברי המשלחת הישראלים ניתנה הוראה שלא לצאת החוצה בזמן ההפגנה. 

בזמן שהרוחות סערו מחוץ למלון, בפנים דנו הצדדים על הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית. בשלב מסוים יצא ראש המשלחת הפלסטינית, איברהים אבו מוחמד, לשוחח עם מפקדי הכוח שאבטח את המלון, וכשחזר הסביר שעליו לעצור את הדיונים ולשלוח את הישראלים בחזרה לירושלים. 

"המצב בחוץ חם ואנחנו חייבים לסיים", אמר לחברי שתי המשלחות. "המשטרה הורתה לנו להפסיק ולצאת להפסקת אוכל. לאחר מכן נפזר את המפגש". המפגינים פונו בניידות של המשטרה הפלסטינית לבית אל, ומשם הועברו בהסעות לירושלים. 

יעל לוטן, ממובילות ארגון "מחשבות של שלום" (minds of peace), המוציא לפועל את המפגשים, אמרה כי בסך הכול היה מדובר באירוע מוצל,ח עם כמות המשתתפים הגדולה ביותר. "אי אפשר לתת לקיצונים לעצור את זה", הוסיפה לוטן.  

צ', אחת מהמשתתפות במשלחת הישראלית, אמרה לאחר שכוחות המשטרה פינו את חברי המשלחת לאזור בית אל: "כשיושבים ומדברים כל התסכול עולה, צפים כל הנושאים הכואבים שהדחקת. אבל חייבים לדבר". 

קבוצת הדיונים הורכבה משתי משלחות, אחת פלסטינית ואחת ישראלית, שבאחרונה חברים גם אנשי ביטחון לשעבר. בין המשלחות התקיימו כבר כ-20 מפגשים עד היום. יום הדיונים הנוכחי היה המפגש הראשון של הקבוצה ברמאללה, והגיעו אליו כ-60 משתתפים. במסגרת המפגשים, נועדים ישראלים ופלסטינים בקבוצות מתחלפות, והם אמורים להגיע להסכם שלום בתוך יומיים.  

אחת מחברות המשלחת הישראלית הביעה הערכה להתנהלות המשטרה הפלסטינית במהלך האירוע, ולדבריה "הם פעלו ביעילות". ממארגני המפגש נמסר כי הוא יימשך מחר במלון "אמבסדור" בירושלים. 
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/538/686.html?hp=1&cat=404&loc=2

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה